top of page

OKI A4 LAZER YAZICI AYARLARI

 OKI Lazer yazıcılar için her zaman orjinal OKI sarf malzemeler kullanmanızı öneriyoruz. 2009 yılından itibaren müşterilerimizden edinmiş olduğumuz tecrübeler sonucunda orjinal olmayan OKI tonerlerinin kullanılması sonucu yazıcılar bozulmuş ve kullanmış oldukları etiketleri gereksiz yere zayi ettikleri gözlemlenmiştir. Orjinal olmayan sarf malzemeler ile yapılan baskılarda erken solma baskı dayanıksızlığı yaşayacağınızı belirtmek istiyoruz.

OKI Türkiye ile birlikte AY Etiket Ambalaj olarak Türkiye'de Bahçecilik sektöründe 2009 yılından itibaren çözüm ortağı olarak çalışmaktayız. Şirketimiz Tüm Türkiye ve çevre ülkelere Floralabels etiketleme sistemi satmaktadır, bayimiz yoktur. 

OKI A4 lazer yazıcınız için aşağıda anlatmış olduğumuz ayarları önemle yapmanızı öneririz. Burada anlatılan ayarları Floralabels etiketlerini doğru baskı yapabilmeniz amacıyla OKI yazıcı sürücüsünü tekrar bilgisayarınıza kurduğunuzda veya OKI yazıcı sürücülerinin bilgisayar sistemlerinizin güncellenmesi durumunda oluşabilecek yazdırma hatalarını önlemesi amacıyla anlatıldığı şekilde uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

 Kurmak :

  •  Boyut   : A4

  •  Kaynak : Çok Amaçlı Kaset

  •  Ağırlık  : Kullanıcı Tipi 2 ( Kullanıcı Tipi 1)

  •  Kağıt Besleme Seçenekleri : Kutulardaki tüm işaretleri kaldırın ve Tamama tıklayın.

İş seçenekleri - Gelişmiş : Daima %100 siyah(K) toner oluştur kutucuğunu işaretleyin ve Tamama  tıklayın. 

Floralabels etiket yazdırma ayarı
Floralabels etiket yazdırma ayarı
Floralabels etiket yazdırma ayarı
Floralabels etiket yazdırma ayarı
Floralabels etiket yazdırma ayarı

***Yapmış olduğunuz ayarları Sürücü Ayarları kısmından bir dosya ismi vererek saklamanızı ve Floralabels etiketlerimizin baskıları sırasında sizlere kolaylık olması açısından kullanmanızı öneriyoruz.

 

Floralabels etiket yazdırma ayarı

***Brandsoft Etiket programını işletme içerisinde birden çok kullanıcı yazdırma yapmak amaçlı kullanacak ise her kullanıcı yukarıda anlatıldığı şekilde kendi Bilgisayarına OKI yazıcı sürücüsünü kurmalı ve yukarıda anlatılan ayarları yapması gerekmektedir. OKI yazıcı sürücüsünün ortak ağda kullanılmaması gerekiyor. Ortak ağda kullanmanız durumunda çok kullanıcılı işletmelerde baskı ayar sorun ve hataları olacaktır. Bu yüzden ortak ağ kullanımına izin vermiyoruz.

***Satın almış olduğunuz OKI lazer yazıcı sürücüsünü yeniden kurma ihtiyacı oluşması durumunda Bilgisayarınızın işletim sistemine göre olan doğru sürücüyü bulmalı ve mutlaka PCL sürücüyü kurmalısınız. 

OKI Lazer yazıcı sürücülerini indirmek için : www.oki.com/tr sitesinde bulunan Destek menüsünden Sürücüler ve Yardımcı Programlar başlığından indirebilirsiniz.

 

bottom of page